DARMOWA WYSYŁKA I ZWROTY!

* przy zamówieniach powyżej 100zł

Czym dermokosmetyki różnią się od zwykłych kosmetyków?

Czym dermokosmetyki różnią się od zwykłych kosmetyków?

Jak często zdarza Ci się słyszeć o dermokosmetykach? Ta nazwa pojawia się ciągle: a to w reklamach telewizyjnych czy internetowych, a to w drogerii czy w artykule w prasie. Czy zastanawiałaś się jednak kiedyś:

  • Co to są tak naprawdę dermokosmetyki?
  • Jakie mają właściwości lub na co powinnaś zwracać uwagę, przy ich wyborze?
  • Czy dermokosmetyki można kupić jedynie w aptece?

Jeśli jesteś ciekawa odpowiedzi, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśnimy wszystko krok po kroku.

Co to są dermokosmetyki?

Dermatologia to dziedzina medycyny, która skupia się głównie na skórze, leczeniu jej oraz rozpoznawaniu jej schorzeń. Już sama nazwa na to wskazuje – z greckiego derma oznacza po prostu skórę.

Dermokosmetyk to nic innego jak specjalny kosmetyk dermatologiczny, przeznaczony dla osób z problemami skórnymi. Preparaty te mogą mieć różne przeznaczenie:

Nie możemy jednak zapominać, że jego celem nie jest leczenie, a jedynie zapobieganie problemom lub doraźna pomoc. Dlatego mitem jest, że dobre dermokosmetyki znajdziemy jedynie w aptece!

Dodatkowo, dermokosmetyki najczęściej są hipoalergiczne, nie posiadają barwników, środków zapachowych czy olejków eterycznych – dzięki czemu nie powodują podrażnień ani dodatkowych uczuleń. Ich skład najczęściej przekracza jedynie funkcje upiększające i zawiera wiele substancji leczniczych jak np. witaminę E czy C, lipidy czy substancje o działaniu złuszczającym.

Dermokosmetyki mogą także chronić skórę przed promieniowaniem UV, a także pobudzać ją do regeneracji i opóźniać procesy starzenia się jej. Wszystko zależy od ich przeznaczenia i składu.

Idealnie nadają się zarówno dla osób, które mają zdefiniowany problem skórny (np. poparzenie, trądzik), jak i dla osób o wrażliwej skórze.

Ważne jednak, by przy wyborze odpowiedniego dermokosmetyku zapytać o poradę wykształconego kosmetologa – ponieważ nie ma sensu stosować preparatów na schorzenia, których nie posiadamy.

Jeśli więc nie jesteś pewna, czy wybrany kosmetyk jest odpowiedni – napisz do nas na Facebooku lub skorzystaj z zakładki Kontakt – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Dermokosmetyki – czy to lek, który kupujemy tylko w aptece?

Po odpowiedzi na pytanie co to dermokosmetyk – przejdźmy do drugiego pytania. Czy dermokosmetyki to leki?

Na to pytanie uchyliliśmy rąbka tajemnicy już wcześniej, jednak warto rozwinąć szerzej ten temat.

Preparat o tego typu właściwościach jest czymś pomiędzy lekiem, a kosmetykiem. Jaka jest różnica? Taka, że dermokosmetyki wspomagają leczenie wielu chorób skórnych, posiadają składniki aktywne występujące w znacznie większym stężeniu niż w zwykłych kosmetykach, jednak ich stosowanie jest raczej miejscowe. Ustawowa definicja kosmetyku mówi o tym, że nie jest to produkt do leczenia chorób – i nie jest on rozpatrywany w ten sposób.

Mimo że dermokosmetyki nie są lekami, często można jeszcze spotkać mityczny podział na takie, które można bez problemu kupić w sklepach internetowych czy drogeriach i na takie, które dostaniemy głównie w aptece. Nie ma to jednak wpływu na ich „jakość”, bowiem każdy preparat zarejestrowany jako kosmetyk podlega takim samym obostrzeniom prawnym, niezależnie od miejsca jego zakupu (niezależnie czy będzie to apteka czy drogeria internetowa).

A jeśli nadal masz pewne wątpliwości, co do wybory odpowiedniej marki lub produktu – napisz lub zadzwoń do nas! Z przyjemnością pomożemy w wyborze.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.