DARMOWA WYSYŁKA I ZWROTY!

* przy zamówieniach powyżej 100zł

Trio młodości – retinol, witamina C i SPF

Trio młodości – retinol, witamina C i SPF

Sięgaj po produkty przeciwzmarszczkowe, które przeciwzmarszczkowe są nie tylko z nazwy. Uwierz… to trio skutecznie opóźni proces starzenia się Twojej skóry. Odpowiednio stosowane potrafi zdziałać cuda!

Starzenie się skóry składa się na 2 czynniki:

  • Chronologiczne starzenie się skóry (najprościej ujmując to procesy zachodzące w naszej skórze z wiekiem, które uszkadzając komórkowe DNA i białka).
  • zewnętrzne, czyli fotostarzenie (fotouszkodzenia skóry spowodowane promieniowaniami UV) oraz niekorzystny wpływ np. smogu, toksyn, używek.

Retinol, witamina C i SPF skutecznie eliminują skutki uboczne wyżej wymienionych czynników, dlatego też tworzą Trio doskonałe utrzymujące skórę w idealnej kondycji.

RETINOL

Retinol, czyli pochodna witaminy A zasługuje zdecydowanie na miano jednego z najsilniejszych przeciwstarzeniowców na świecie. Wiele badań wykazało pozytywny wpływ retinolu i kwasu retinowego na wypłecenie zmarszczek oraz produkcję kolagenu typu 1 i 3. Oba bardzo skuteczne z nieco innym wpływem na skórę. Kwas retinowy działa szybciej, ale też mocniej podrażnia, dlatego osobom, które dopiero zaczynają przygodę z witaminą A zdecydowanie odradzam wchodzenie od razu na wyższy level – „Nie od razu Kraków zbudowano”. W większości badań już po 12 tygodniach stosowania retinolu wykazano widoczne pogrubienie się skóry, wypłycenie zmarszczek i skrócenie linii mimicznych wokół oczu, czyli kurzych łapek. Retinol odgrywa także bardzo ważną rolę w blokowaniu aktywności kolagenozy, czyli rozpadu kolagenu, który przecież odpowiada za jędrność naszej skóry. No i oczywiście moja ulubiona funkcja retinolu… Nie dość, że zatrzymuje upływający czas, wyrównuje fakturę naszej skóry to dodatkowo badania wykazały, że zabiegi z retinolem wykonywane co około 3 tygodnie wpływają na pojawianie się lipidów, które wzmacniają płaszcz hydrolipidowy i zapobiegają utracie wody.

Zobacz nasze kosmetyki z Retinolem.

Istotne jest to, że nie każdy dermokosmetyk z retinolem będzie odpowiedni do każdego rodzaju skóry, dlatego najlepiej skonsultować to ze specjalistom w celu wybrania tego idealnego. Owszem retinol można stosować w zasadzie przy każdym rodzaju skóry, ale należy wybrać odpowiednią formułę. Stosowanie retinolu zalecam wieczorem stopniowo zwiększając częstotliwość aplikacji.

WITAMINA C

„Nie wszystko złoto co się świeci” szczególnie w przypadku produktów z witaminą C. Nie dajcie się nabrać na hasła reklamowe, tutaj trzeba wybrać naprawdę dobrze, zwłaszcza, że często kosmetyki z witaminą C zawierają jej śladowe ilości lub po prostu jest niestabilna i zaraz po otwarciu utlenia się pod wpływem światła i powietrza (kosmetyki z wit. C warto przechowywać w lodówce). Zawsze wybierajcie sprawdzonych producentów. Witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, dlatego dla pewności zawsze aplikuj ją na całkowicie suchą twarz. Nie należy ona do substancji najłatwiej przenikających w głąb skóry, a ponadto stopień jej wchłaniania przez skórę w dużej mierze zależy od rodzaju kosmetyku, jaki stosujemy. W większości kosmetyków, jak kremy, balsamy – witamina C jest tylko dodatkiem, dlatego najlepiej stosować ją w formie serum lub esencji.

Jedną z najważniejszych funkcji witaminy C jest hamowanie fotostarzenia, zwalczanie wolnych rodników, których występowanie potęgują właśnie uszkodzenia posłoneczne, niekorzystne czynniki zewnętrzne oraz używki. Dodatkowo hamuje rumień , rozjaśnia przebarwienia, rozświetla oraz pobudza komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Ustalając plany pielęgnacyjne dla moich pacjentek uwzględniam ją w pielęgnacji porannej jako idealny antyoksydant, działa na skórze niczym zbroja chroniąca nas przed wrogiem.

Zobacz też: kosmetyki regenerujące

Duet jaki stanowi witamina C i witamina A to bomba przeciwstarzeniowa dla skóry, dodatkowo stosowane z ochroną przeciwsłoneczną stanowią idealne trio, dzięki któremu zachowasz idealny, młody wygląd swojej skóry.

SPF

Stosowanie ochrony SPF po przeczytaniu powyższego tekstu powinno być jasne i przejrzyste. Podsumowując… aby ochronić naszą skórę przed promieniowaniem UV, które jest jednym z głównych czynników wpływających na starzenie się skóry należy używać fotoprotekcji, która zapewni nam zdrowy, młody i promienny wygląda naszej skóry. W zależności od problemu i rodzaju skóry zalecam SPF od 30+.

PAMIĘTAJ:

W zależności od tego jakiego filtra używasz, czy jest to filtr chemiczny czy fizyczny, zawsze pamiętaj o tym, aby aplikować go na skórę w ciągu dnia kilkukrotnie co około 3-4h, w szczególności, kiedy przebywasz na powietrzu i w mocno nasłonecznionym miejscu.

Szyby w Twoim mieszkaniu, samochodzie i biurze przepuszczają promienie UV. Tam również powinnaś chronić swoją skórę.

Poznaj Face and body mineral cream SPF 30 230ml DERMOMEDICA

Stosuj filtry również w pochmurne dni.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.